piątek, 3 grudnia 2010

Nakarm dzieci i psy

Adwent sprzyja akcjom charytatywnym i wzbudza w wielu przedsiębiorcach i organizacjach chęć udziału w nich lub wręcz ich inicjowania.
W całym kraju od wielu lat już Caritas poprzez sprzedaż świec dba o to, by najubożsi też mieli święta; w parafii co roku wydajemy kalendarz, którego dochód przeznaczamy na szczyty cel (w tym rok parafia postara się pomóc domowi dziecka, Akcja Katolicka planuje paczki dla chorych i samotnych); w tym roku również nasza parafialna florystka, pani Emilia, przygotowuje piękne adwentowe stroiki na stół - by urozmaicić tę ofertę (do kupienia w niedziele).


Zaiste, wiele mamy okazji do finansowej pomocy potrzebującym. Ale są też inicjatywy, które nas poza odruchem nic nie kosztują. Takową jest akcja Nakarm psa zainicjowana przez ogłoszeniowy portal rodem z Poznania - Szerlok. Wystarczy tu kliknąć, http://szerlok.pl/nakarm_psa/, wybrać psa i go "dokarmić" kliknięciem, a właściciel portalu wyśle wielką paczkę żywności do schroniska dla tego właśnie zwierzęcia.

Piszę o tym nie tyle, by chwalić przedsiębiorcę (chociaż - czemu nie?!), ale by Drogich Czytelników zachęcić - do klikania właśnie!
Przy okazji warto przypomnieć inną tego typu akcję - od której chyba takie działania się zaczęły - to słynny Pajacyk (www.pajacyk.pl).
Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz