poniedziałek, 31 stycznia 2011

Serce rośnie!

Taka antyklarekalna gazeta - Wyborcza - poświęciła niemal pół ostatniego reportażowego dodatku "Duży Format" dwóm poważnym religijnym tematom. Niesamowite!
Schylam się po Wyborczą w sklepie i widzę na okładce postać o. Michała Zioły, zapowiadającą wywiad w związku z premierą filmu "Ludzie Boga".
To kolejny argument za tym, by katolickie serce rosło: w tak zlaicyzowanym świecie, w jakim żyjemy, znalazła się wcale niemała grupa ludzi, którzy zrealizowali pełnometrażowy, wartościowy (już nagrodzony w Cannes) film poświęcony bestialskiemu wymordowaniu trapistów w górach Algierii. A jeszcze większa grupa ludzi - bo ponoć w samej Francji 3 mln - już go obejrzała! Jakkolwiek absurdalnie to brzmi w obliczu faktu, o którym obraz opowiada, to cieszę się na możliwość jego zobaczenia - nie omieszkam się podzielić wrażeniami.

Ale jest jeszcze jedna perełka w czwartkowym "Dużym Formacie" - reportaż o duchowej adopcji, o uczestniczących w tym dziele katolikach, ich sylwetki i świadectwa. Bardzo dobry tekst (tu można go już przeczytać online), wydaje mi się (z całym krytycyzmem wobec poglądów "GW"), że obiektywnie, prezentujący tę świecką inicjatywę. Powiedziałabym wręcz, że ją propagujący. Wszak marzec i symboliczny początek kolejnych duchowych adopcji niebawem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz