wtorek, 8 listopada 2011

Tak sobie czytamy

"Laboratorium wiary" to nowa inicjatywa naszego księdza proboszcza w parafii, której celem jest pochylenie się nad nauczaniem Jana Pawła II, a zwłaszcza nauczaniem nt. Kościoła. Cykliczne spotkania w gronie chętnych koncentrują się na rozmowie wokół jednego z papieskich dokumentów - zaczęliśmy od adhortacji Ecclesia in Europa z 2003 r. Zainteresowani otrzymali tekst do przeczytania, a podczas wczorajszego, ponadgodzinnego spotkania, zatrzymywaliśmy się nad wybranymi fragmentami i staraliśmy się je odnieść do naszej wildeckiej rzeczywistości i teraźniejszości.

Co ciekawe, zebrało się nas dobrze ponad 20 osób, wszyscy z uwagą wsłuchani we wprowadzenie przygotowane przez księdza, a potem chętni do udziału w tym jakby klubie dyskusyjnym.
Mamy zamiar pogłębiać wiedzę o wierze i Kościele i umacniać się w rzeczowej argumentacji oraz szukać drogi nowej ewangelizacji. Niewykluczone, że pomogą nam w tym spotkania z zaproszonymi gośćmi - osobami publicznymi, które otwarcie przyznają się do katolicyzmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz