niedziela, 27 listopada 2011

Wyśpiewane 10-lecie

Zaczęło się koncertem - starannie przygotowanym, przemyślanym - i mistrzowskim wykonaniem. 10-letnie Dzwonki, czyli Poznański Chór Dziecięco-Młodzieżowy Campanelli (obecnie już bardziej młodzieżowy) tak wczoraj obchodził swój jubileusz.
Koncert - prowadzony profesjonalnie przez świetnie debiutującego w roli konferansjera br. Wojtka - stanowił okazję nie tylko do podsumowania 10-letnich osiągnięć zespołu, ale i prezentacji nagrań z najnowszej płyty "Stań się przed Nią jak motyl", nagranej też na 10. urodziny. I tak w programie koncertu znalazły się bardzo dojrzałe utwory - trzy wersje "Ave Maria" różnych kompozytorów, w tym samej założycielki i dyrygentki chóru Beaty Sibrecht, ponadto Zoltana Kodaly. Widzowie - tłumnie jak na naszą parafię zebrani (ponad połowa kościoła wypełniona) - wysłuchali ponadto "Stabat Mater" cz. 1 (Giovanni Battista Pergolesiego), dwukrotnie "Ave Verum Corpus" (wg Francis Poulenca oraz Gabriela Faure), a na finał "Ojcze nasz" do muzyki jednego z najznakomitszych dzieł Ennio Morricone "Oboje Gabirela" z filmu "Misja". Po oklaskanym na stojąco finale publiczność doczekała się na bis "Psalmu 23.", własnej kompozycji dyrygentki.

Obchody jubileuszu kończyły się w refektarzu zamienionym na salę bankietową, gdzie stoły uginały się od własnoręcznie przygotowanych przez chórzystki i ich rodziców specjałów, i gdzie podziękowaniom nie było końca. Pani Beata dziękowała rodzicom i chórzystkom oraz księdzu proboszczowi i wszystkim, którzy pomogli w wydaniu płyty. Chórzystki odwzajemniały się swojej dyrygentce, nie zapominając o ks. Adamie. Nie zabrakło śpiewów, wspomnień i dużo śmiechu, który równie naturalnie jak śpiew towarzyszy zgranemu zespołowi.
I tak serdecznie i świątecznie upłynął wieczór (do późnych godzin) w naszej coraz bardziej rodzinnej parafii.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz