wtorek, 31 stycznia 2012

Heroizm dnia powszedniego

Zapewne każdy w najbliższym czasie otrzyma liczne prośby o przekazanie 1 proc. podatku czy dowolnej darowizny na czyjąś walkę o zdrowie (zazwyczaj dziecka), zaradzenie jakiejś strasznej biedzie. I może już jest się tym zmęczonym - wszak z jednej strony chciałoby się pomóc, a z drugiej - nie zawsze starcza do pierwszego.
Od trzech lat porusza, żeby nie powiedzieć, że wstrząsa poniższy apel rodziców bliźniaków. Jako chrześcijanie opowiadamy się za życiem, bronimy go w deklaracjach pod każdą postacią, także taką: pełną cierpienia i odmienności.
Nie możemy zrekompensować tym Maluchom ani ich rodzicom potwornego cierpienia, nie możemy ich odciążyć w codziennej walce o zdrowie i jak napisali - godne życie. Warto nadmienić, że oprócz bliźniaków pp. Rozwadowscy mają prawie 5-letnią córeczkę, która przecież też potrzebuje swoich rodziców.
Jedyne, co możemy w obliczu tego dramatu, ale i heroizmu dnia powszedniego tych dzieci i rodziców, to tylko wspomóc ich modlitwą i poprawić ich byt - przyspieszyć rehabilitację, sfinansować konsultacje może z lepszymi specjalistami w odleglejszym miejscu? Każdy datek się liczy.


Adaś przyszedł na świat ze szczeliną w twarzy na ok. 4 cm, z lewostronnym rozszczepem wargi i podniebienia, z zespołem wad wrodzonych zwanym zespołem Goldenhara – ma asymetrię twarzy. Ma niekompletnie wykształconą lewą stronę twarzy. Nie ma lewego ucha. Lewe oko nie zamyka się i nie widzi. Brakuje mu stawu żuchwowego oraz części kości policzkowej. Oddycha przez rurkę tracheotomijną w tchawicy. Nie je i nie pije przez buzię, bo ma zaburzenia przełykania. Jest karmiony przez gastrostomię bezpośrednio do żołądka. Ma refluks żołądkowo-przełykowy. W prawym oku ma narośl i duży astygmatyzm. Cierpi na padaczkę. W jego serduszku wykryto dwie dziurki. Ma krzywy kręgosłup i jest opóźniony ruchowo. Często choruje na zapalenia oskrzeli i płuc. Przebywał pół roku na intensywnej terapii. Przeszedł już kilka operacji, a do wieku dorosłego będzie ich jeszcze kilkanaście.


Stefek urodził się z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia. Przeszedł jedną operację. Czekają go jeszcze dwie lub trzy, długa terapia logopedyczna i inne konsultacje lekarskie.

Zbieramy pieniądze na leczenie i rehabilitację synków. Pomóżcie nam walczyć o ich zdrowie i godne życie.

DAROWIZNY na konto: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Koniecznie z dopiskiem:
7576, Rozwadowski Adam i Stefan – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

1% PODATKU
Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Numer KRS: 0000037904
W rubryce o informacjach uzupełniających należy wpisać: 7576, Rozwadowski Adam i Stefan
Za okazaną pomoc z góry bardzo dziękujemy.
Rodzice Adasia i Stefka oraz Ani urodzonej 27.06.2007 – Beata i Rafał Rozwadowscy
e-mail: moraczbeata@poczta.onet.pl,
http://nasza-klasa.pl/profile/22962522; http://www.fundacja.dzieciom.pl/7576

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz