wtorek, 6 marca 2012

VIII Maraton Biblijny

Właśnie dobiega końca odcinek Maratonu w naszej parafii. Ponad 60 osób u zmartwychwstańców przeczytało dziś pokaźny fragment Biblii w ramach VIII już Maratonu Biblijnego, inicjatywy poznańskiego księdza Roberta Korbika.

Idea tego przedsięwzięcia jest prosta i, jak pokazują ostatnie lata, chwytliwa. Aż dziwi, że nie przeniosła się jeszcze do innych diecezji - organizacja takiego maratonu nie wymaga bowiem wielkich nakładów, a jedynie grona zaangażowanych osób. Służy zaś rozpowszechnieniu tego, co wydawałoby się, jest oczywiste dla chrześcijanina: lektury Pisma Świętego.

Poznańscy organizatorzy dbają o wydruk plakatów, rozpropagowanie akcji, dzielą tekst na fragmenty, które potem rozdaje się ochotnikom, pomagają parafianom, wysyłając swoich przedstawicieli do koordynacji całości, by wszystko przebiegło sprawnie i w wyznaczonym czasie (godziny popołudniowe do wieczornych). Uczestnicy czytają kilkunastowierszowe fragmenty, co zajmuje średnio 3-5 minut (łącznie 1501 fragmentów, w tym roku w 21 parafiach Poznania i okolic)

Maratończycy czytają tzw. Biblię Poznańską, której wydanie przygotowane specjalnie na Maraton wędruje z parafii do parafii. Opasły tom tego tłumaczenia Pisma Świętego (pochodzi z lat 80. XX wieku) waży 18 kg.

Idea warta skopiowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz