czwartek, 5 kwietnia 2012

Polacy i post

Najnowsze badania CBOS pokazują, że Polacy przywiązują wagę do wielkiego postu, a Wielkanoc ma dla nich nie tylko komercyjne znaczenie. Cytuję:
Ponad połowa dorosłych (59 proc.) stara się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żalów; 57 proc. chce zmienić coś w swoim życiu na lepsze; około połowy badanych (49 proc.) deklaruje, że w tym okresie na ogół bardziej wspomaga potrzebujących, a 46 proc. ankietowanych chce więcej się modlić. (Za: PAP na stronie www.orange.pl)


Pozostałe dane brzmią równie dobrze i optymistycznie (te dotyczące święconki mnie nie przekonują, wiem, że sa ludzie, którzy raz do roku chodzą do kościoła - za to z koszykiem jedzenia). Można się cieszyć. Ale uwaga: mamy tendencję do bycia nieszczerymi w takich badaniach i wywiadach. Często deklarujemy coś na zapas (koloryzujemy) i używamy trybu życzeniowego (wszak nikt tego nie sprawdzi).

Ledwo skończyłam czytać te pogodne wieści, a pewien klient - właściciel pubu i klubu w niewielkim mieście - podesłał mi do zaktualizowania strony WWW kalendarz imprez na kwiecień. Pilnie, już, bo.... jutro (Wielki Piątek) jest "megaimpreza" i "cały weekend pełen atrakcji" i trzeba to promować.

Oniemiałam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz