poniedziałek, 7 stycznia 2013

Różaniec rodziców za dzieci

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, skończyło dobrą szkołę, czasem dobre studia, miało dobry zawód, wspaniałą rodzinę czy też wypełniało inne powołanie. Każdy rodzic pragnie..., ale czy sam jest w stanie zapewnić to swoim „skarbom”? Szu-kamy znajomości u osób, które mogą jak najwięcej „załatwić”! A jest Ktoś, kto może wszystko! Na dodatek pomaga za darmo! On może wszystko, bo jest Wszechmogący! Ta osoba to Bóg. Dlatego zapraszam do przystąpienia do róży różańca rodziców i publikuje informacje inicjatorów: Agaty i Tomka.

W naszej parafii w styczniu rozpoczynamy w naszej parafii nową inicjatywę modlitewną. W „Różańcu rodziców za dzieci” pojęcie dzieci obejmuje: dzieci rodzone, dzieci chrzestne, dzieci z duchowej adopcji, synowe i zięciów (bo żona i mąż to jedno). Jest to inicjatywa skierowana do większości parafian, a nie tylko do rodziców z własnymi, i w dodatku małymi dziećmi.
Wystarczy zadeklarować się, że będzie się odmawiało jedną, wyznaczoną dziesiątkę różańca dziennie w intencji własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób, które uczestniczą w róży. (Róża składa się z 20 modlących się osób, czyli tylu, ile jest tajemnic różańca).
Po upływie miesiąca następuje zmiana tajemnic różańcowych tj. przesuwamy się o 1 do przodu. Osoba, która odmawia 1. tajemnicę radosną, odmawia również początkowe modlitwy różańca tj. Wierzę w Boga..., Ojcze nasz ... ; 3 x Zdrowaś ...(o wiarę, nadzieję i miłość) i Chwała Ojcu...
Modlimy się u siebie w domu.

W razie pytań dotyczących tej inicjatywy w naszej parafii prosimy o kontakt na adres internetowy: rozaniecrodzicow.cr@wp.pl lub w biurze parafialnym (z podaniem numeru telefonu lub adresu domowego).

Gorąco zachęcamy do tworzenia tego dzieła modlitwy wszystkich rodziców (tych, co mają małe dzieci, ale i tych, których dzieci mają już małżonków i własne dzieci).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz