wtorek, 5 lutego 2013

Podziel się grami

Stwórzmy razem „giercownię” - apeluje kolega z parafii, Mikołaj Koteras, opiekun w naszej Świetlicy u Zmartwychwstańców.

„Giercownia” to nasz – świetlicowy – neologizm na określenia kącika do gier. Czy możemy go stworzyć wspólnie?
Po kilku latach pracy w charakterze wolontariusza w Świetlicy u Zmartwychwstańców nabrałem wewnętrznego przekonania, że aby zainteresować dzieci tematyką, która jest dla nich pożyteczna, trzeba się naprawdę nieźle postarać. Ponadto odkryłem coś, co dla młodego pedagoga rzeczywiście było odkryciem – wspólna gra w planszówki czy inne gry towarzyskie jest znakomitą okazją do pogłębiania relacji.
I tak zrodził się pomysł nowego kącika w Świetlicy u Zmartwychwstańców, nazwanego „giercownią”. Me-ble do przyszłego kącika już mamy – brakuje tylko gier. W związku z tym chcielibyśmy poprosić o wsparcie w tej sprawie. Być może w Państwa domach leżą i zbierają kurz różne gry planszowe, ruchowe, edukacyjne czy karciane. Jesteśmy szczerze zainteresowani każdym rodzajem gier, przy których moglibyśmy spędzić długie godziny z naszymi podopiecznymi. Gry, o których mowa, mogą Państwo zostawiać w niedzielę przy ołtarzu Św. Teresy – patronki Świetlicy u Zmartwychwstańców lub w poniedziałki i środy, w godzinach 16-19, w salkach świetlicy. Wiemy, że Parafianie nie zawodzą w takich sprawach, dlatego już teraz, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w tę akcję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz