środa, 22 maja 2013

Majowa tradycja parafialna

Nie tylko w naszej parafii żywa jest tradycja apeli jasnogórskich - nabożeństw opartych o Apel Jasnogórski śpiewany codziennie o 21 w Częstochowie, a w miesiące szczególnie poświęcone Maryi i w innych miejscach.
W naszej parafii spotykamy się od poniedziałku do piątku przy grocie NMP na dziedzińcu kościelnym o godz. 20.30. Spotkanie to okazja do wspólnego śpiewu (animuje zazwyczaj ksiądz-gitarzysta-solista Sebastian CR) wyjątkowo licznych pieśni maryjnych, modlitwy oraz rozważań. W apele zaangażowane są wszystkie mniej lub bardziej formalne grupy parafialne - każda bowiem ma wyznaczony dzień przygotowania i prowadzenia apelu.
Co roku nasz proboszcz wybiera dzieło lub dokument kościelny, który jest odczytywany we fragmentach, a do którego wspólnoty odpowiedzialne za dany apel mają przygotować rozważanie. I tak w tym toku poznajemy encyklikę Redemptoris Mater Jana Pawła II.

Zachęcam zatem do udziału przez te ostatnie już dni (czyli tak naprawdę tydzień).
Najbliższe apele przygotowują (z odpowiednimi fragmentami encykliki):
22 maja, środa – Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej (RM nr 37)
23 maja, czwartek – wspólnota Żywego Różańca (RM nr 38)
24 maja, piątek – Campanelli (RM nr 40)
27 maja, poniedziałek – Wspólnota Związków Niesakramentalnych (RM nr 42)
28 maja, wtorek – Wspólnota Braci Zewnętrznych (RM nr 43)
29 maja, środa – uczniowie III klas gimnazjum (RM nr 45)
30 maja, czwartek, Boże Ciało – Zmartwychwstańcy (RM nr 46)
31 maja, piątek – Ruch Światło–Życie (RM nr 47)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz