środa, 4 września 2013

Zmartwychwstaniec w finale konkursu Proboszcz Roku

Znany naszym parafianom ksiądz Krzysztof Swół CR został zgłoszony przez gdańskich parafian do konkursu Proboszcz Roku (organizowanego przez KAI) i przeszedł do finału, w którym znalazło się jedynie 12 proboszczów. Kapituła konkursu (jej skład i więcej informacji na stronie konkursu http://www.proboszczroku.pl/serwis/) 20 września wyłoni najlepszego, ale i internauci mogą oddawać swoje głosy. Zdumiewa jednak zacofanie organizatorów pod względem głosowania. Raz, że ograniczają je wyłącznie do Facebooka (z jakiej racji, czy tylko fejsbukowicze mają głos?), a dwa, że aby znaleźć informację, jak oddać głos, trzeba się naszukać co nie miara. Zatem podpowiadam:
1. Należy w ogóle być użytkownikiem Facebooka.
2. Trzeba kliknąć w profil KAI (link).
3. Zawartość tego profilu trzeba przescrollować, czyli zjechać w dół w poszukiwaniu "prezentacji" gdańskiego proboszcza. Ale co to za prezentacja? Po prostu link do parafialnej, w tym wypadku santktuaryjnej, strony WWW. Nie dowiemy się, za co mianowano proboszcza, za co cenią go parafianie, którzy go zgłosili. Możemy się tylko - jako parafianie, którzy mieli z ks. Krzysztofem do czynienia, co najwyżej domyślać. Nie wiem, kto za to odpowiada, bo każda taka "prezentacja" jest inna, ale wygląda na to, że organizatorzy mają poważne problemy z komunikacją - z uczestnikami konkursu i chyba między sobą.
Niemniej zachęcam do głosowania na ks. Krzysztofa CR w wyżej wskazany sposób.

Fakt, że na stronie konkursu nie zaprezentowano sylwetek proboszczów z ich zdjęciami, że tam nie zorganizowano głosowania (podstawowy mechanizm do tego potrzebny napisze uczeń szkoły średniej albo ściągnie dowolną darmowa aplikację do tego i wstawi odpowiedni kod na WWW), niestety świadczy, że z nowymi mediami Kościół u nas wciąż sobie słabo radzi... Pozostaje mi zaprosić organizatorów na coroczne spotkania rzeczników prasowych instytucji kościelnych ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz