wtorek, 18 marca 2014

Nowoczesne przykazania na Wielki Post. I nie tylko

Z najnowszego Listu do Parafian autorstwa naszego księdza proboszcza pozwolę sobie zacytować cytat. Pochodzi on z książki niemieckiego dziennikarza Stefana Meetschena pt. „Cyfrowa duchowość”.

1. Bóg nie jest Google, On jest Tajemnicą. Ćwicz się w cierpliwości i zaserwuj sobie odpowiednią ilość czasu na słuchanie Boga.
2. Częściej wyłączaj cyfrowe urządzenia. Pozwalaj sobie na regularny mailowy urlop.
3. Sprawdź, jakie treści i produkty cyfrowo konsumujesz, oraz ustal, co nie jest dobre dla twojej duszy.
4. Opracuj swój najbardziej autentyczny profil. Bądź sobą i pomóż innym być autentycznym. Bądź przy tym najbardziej dyskretny, jak to tylko możliwe, i nie wynoś wszystkiego na zewnątrz.
5. Poświęcaj uwagę osobom z twojego realnego otoczenia i tym z otoczenia wirtualnego, dzieląc się sobą z jednymi i drugimi w oddzielnym czasie.
6. Tylko Bóg może zaakceptować ciebie takiego, jakim jesteś, bezwarunkowo, niezależnie od tego, ilu masz znajomych na Facebooku i jak interesujące zdjęcia zamieszczasz w Internecie.
7. Staraj się wzbogacić strumień komunikacji w Internecie o pierwiastki duchowe.
8. Na swoim profilu i poprzez swój styl przekazu dawaj świadectwo, które będzie wewnętrznie zgodne z Ewangelią. Pozostań człowiekiem autentycznym i myślącym.
9. Poddawaj krytycznej ocenie oferentów duchowych treści i ich ofertę w sieci. Bądź czujny, abyś nie dał się złapać w fałszywą sieć.
10. Pamiętaj o swoim ciele i poruszaj się wystarczająco dużo w realnym świecie.

Do mnie to trafia, a do Państwa?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz