niedziela, 16 marca 2014

Święty Józef - patron rodziny i mężczyzn

Choć w całym Kościele dziś szczególnie modlimy się w intencji misjonarzy i wspieramy dzieło misyjne Ad Gentes, w naszej parafii dzisiejszą niedzielę poświęciliśmy mężczyznom, męskości i byciu mężem i ojcem w Kościele. Wszak niebawem uroczystość św. Józefa.

I tak liturgię słowa dziś "obstawiają" wyłącznie mężczyźni, co jest raczej ewenementem, wszak nie od dziś wiadomo, że w kościele udzielają się częściej panie niż panowie (ks. Sebastian wspomniał dziś, że czasem wśród księży mówi się żartobliwie o kościele żeńsko-katolickim:)). Tym przyjemniej ogląda i słucha się dziś panów przy pulpicie.

Z tej tez okazji w naszej parafii gości pisarz Robert Kościuszko, który dał świadectwo podczas homilii i przy okazji opowiedział o książkach swojego autorstwa. Jak nastolatkom "sprzedać" Biblię? Jak udowodnić, że wiara to nie jakaś śmiertelna nuda, ale fascynująca przygoda? To właśnie starał się przy okazji tego świadectwa (i reklamy swojej pracy) przekazać nam autor powieści dla nastolatków "Wojownik trzech światów", który jako ojciec zapraszał innych ojców do czytania dzieciom fascynujących lektur, które tworzą więc między rodzicem a dzieckiem.

Polecam stronę wydawnictwa. A świętemu Józefowi naszych wszystkich mężczyzn i ojców. A propos to zdrowy głos na temat wychowania młodych mężów do życia w rodzinie - list czytelniczki "Gazety Wyborczej". Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz