środa, 14 grudnia 2016

(Przed)świąteczne inicjatywy

Na naszym facebookowym profilu zaproponowaliśmy kilka akcji dobroczynnych, które można powiązać z przedświątecznymi przygotowaniami i zakupami.

Oto kilka pomysłów na dobry uczynek – jeszcze teraz, przed świętami:
1. Ufunduj wieczerze wigilijną dla osób samotnych, starszych – daję to jako nr 1, bo.. .trzeba się spieszyć. Wigilia już niebawem! Sprawa prosta – wpłacamy darowiznę, a Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich zadba o to, by jak najmniej osób siedziało wbrew własnej woli samotnie w tę Wigilię.
https://podarujwigilie.pl/

2. Fundacja Chleb dla Życia – liczne inicjatywy pomocy bezdomnym, samotnym matkom, uchodźcom s. Małgorzaty i ogromnego grona aktywnych przyjaciół: http://skarbyprababuni.pl/. Kupując, dajesz pracę osobom wykluczonym, nabywasz oryginalne produkty ręcznej i rodzimej produkcji, no i… przyczyniasz się do wzrostu dobra:).

3. FaniMani.pl – serwis, który wspiera BEZINTERESOWNIE dobroczynność. Zasada jest niewiarygodnie prosta i przejrzysta. Robiąc zakupy w serwisach współpracujących z FaniMani, a jest ich bez liku (w tym wiele, wiele znanych i obleganych serwisów internetowych: od Booking.com, przez Empik, po Zelando), możemy wybrać szczytny cel, na jaki te serwisy/ sklepy przekażą darowiznę – czasem to 1%, czasem więcej. Ale nas to nic nie kosztuje! Tylko prostą i szybką rejestrację. Specjalna nakładka na stosowaną przeglądarkę internetową poinformuje nas, jeśli dany sklep odwiedzany przez nas, współpracuje z FaniMani. Wystarczy kliknąć, a potem odebrać mail, że dzięki naszym zakupom parę złotych wpłynie na konto danej fundacji, stowarzyszenia itp. Warto kupować w sklepach i serwisach, które dzielą się swoimi przychodami! Zatem kliknij w www.fanimani.pl

4. Szereg możliwości podjęcia całorocznego (lub wieloletniego) systematycznego wsparcia:

UNICEF – program fundujący szczepionki i lekarstwa dla dzieci w krajach Trzeciego Świata – 35 zł miesięcznie (oby jak najdłużej): www.unicef.pl/UNICEF365
Fundacja Dobra Fabryka – propozycje przeróżne – od wpłat po 5 zł po zakupy rękodzieła z Afryki: dobroczynne24.pl
Caritas – Rodzina Rodzinie – pomoc dla syryjskich rodzin rodzinarodzinie.caritas.pl
Polska Akcja Humanitarna niosąca pomoc w Syrii. Można pomóc: www.pah.org.pl